Çan Fen Lisesi olarak öğrencilerimiz Arda Rıdvan Kavlak, Egemen Soylu, Belinay Elkatmış, Saner Veli Yılmaz ve Seymen Eren, danışman öğretmenlerimiz Huvadiye Üst ve Dilek Pala ile birlikte, 15 Mayıs 2024 tarihinde Çanakkale Fen Lisesi’nde Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Liselerde Bilim Uygulamaları Projesi’ kapsamındaki il kongresinde gerçekleştirdikleri sunumla sertifika almaya hak kazandılar.
Geniş bir katılımcı kitlesi önünde gerçekleştirilen sunumda, nanoteknolojinin tıp, mühendislik ve günlük yaşamdaki devrim niteliğindeki etkileri vurgulandı. Sunum sonrası katılımcılar, yoğun ilgi göstererek öğrencilerimize birçok soru yönelttiler. Bu interaktif ortam, hem öğrencilerimiz hem de izleyiciler için keyifli ve öğretici anlar yaşattı.
Bu etkinlik, öğrencilerimiz için büyük bir motivasyon kaynağı oldu ve okulumuzun bilime olan katkısını bir kez daha vurguladı. Yenilikçi fikirler üretmeye devam edeceğiz.