4. Dönem mezuniyet törenimizi yaptık. Mezun olan öğrencilerimize öncelik LYS´de başarılar;sonraki hayatlarında da sağlık ve mutluluklar diliyoruz. Programın hazırlanmasında emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de teşekkür ediyoruz.
Edebiyat öğretmenlerimiz Birsel Çelik ve İsmail Barış´ın hazırladığı; öğrencilerimiz tarafından sunulan "Çan Fen Lisesi Şiir Dinletisi 2017" Nadir Pazarcıbaşı düğün salonunda sergilenmiştir.
Kız Voleybol takımımız 19 Mayıs etkinliklerinde ilçe birincisi olmuştur. Tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Çan Fen Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 20 proje Bilim Fuarı kapsamında bugün sergilenmeye başladı.
İl genelinde yapılan liseler arası Bocce müsabakalarında okulumuz kız takımı il üçüncüsü olmuştur. Başarılarının devamını dileriz.
Okulumuz Çan Fen Lisesi öğrencisi Rezan Kutlucan Liseler arası Milli Birlik ve Kahramanlık konulu Kitap Okuma Yarışmasında Çan 1.cisi olmuş ve ödülünü ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim Bal´dan almıştır. Öğrencimizi tebrik eder, ilde yapılacak yarışmada da başarılar dileriz.
Nis
Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Yıldır Atakurt tarafından, 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize; sağlık bilimleri, tıp, diş hekimliği, eczacılık ve diğer bölümler hakkında bilgi verildi, meslek seçiminde ilgi ve yeteneğin önemi vurgulandı.
Nis
Ulusal olarak her yıl düzenlenen fizy 20. liseler arası müzik yarışması İzmir elemelerine bu sene 2. kez katıldık. Çan Fen Lisesi Müzik Kulübü "moonchild" adıyla Haluk Levent´in kağızman şarkısını seslendirerek sahne aldı.
31.03.2017 tarihinde ilçemizde liseler arası düzenlenen "Küçük Ağa" ve "Esir Şehrin İnsanları" romanlarını okuma yarışması düzenlenmiştir. Sonrasında romanların içerikleri ile ilgili öğrenciler sınava tabi tutulmuş; okulumuz öğrencisi Rezan KUTLUCAN birinci olarak ilde ilçemizi temsil etme hakkını kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.
Mrt
Çan Belediyesinin dizenlediği 3. Kitap Fuarı kapsamında; Belediye Başkanımız Sayın Dr. Abdurrahman KUZU´nun katılımlarıyla Çan´ımızın yetiştirdiği çok değerli genç bir şair ve yazarımız Sayın Bedirhan Altın´ın okulumuz öğrencilerine "Edebiyat" konulu söyleşi gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz söyleşiye sorularıyla da yoğun ilgi gösterdi. Söyleşinin ardından Sn Bedirhan Altın´a okul müdürümüz Sn. Murat KARAGÖZ tarafından plaket takdimi yapıldı.
Şbt
Öğrenci kurs başvuruları için EBA şifre sistemi kaldırılmış olup, öğrencilerimiz EBA´dan (eba.gov.tr) giriş bölümüne tıklayarak "EOKUL BİLGİLERİ İLE GİRİŞ" sekmesini kullanarak TC kimlik, okul numarası ve nufüs cüzdanı cilt numarası ile giriş yaparak kurs tercihinde bulunabileceklerdir.